NAJLEPSI Obserwatorzy :)

Witaj,
Załóż konto Inteligo z mojego polecenia,
a zyskasz możliwość otrzymania premii pieniężnej
w wysokości 100 zł.

Pamiętaj, aby we wniosku o konto w polu
"Kod promocyjny" podać mój numer telefonu: 608806730

Otwórz konto Inteligo

Sprawdź szczegóły na maminteligo.pl

Regulamin Programu Mam Inteligo

Pozdrawiam
dyziocha

.

.

piątek, 14 września 2012

Wieczne pióro me, pisać nie chce.

Przeglądając dziś rzeczy na mojej wiszącej półce z tzw. "przydasię" wzrok mój padł na drewniane pudełko w wiśniowym kolorze. Mózg mój od razu zareagował wydając mięśniom ust ostre polecenie naciągnięcia ich w uśmiechu ;-D, bowiem w pudełku znajduje się zestaw pióro wieczne  + długopis. Uwielbiam pisać piórami. Pamiętam, jak w internecie zamówiłam trzy takie zestawy. Każdy miał inny grawer i na inną okazję był szykowany. Mój najprostszy podpis posiada. 
 
nie widać w realu, że tak zużyte opakowanie jest :)
Pióro również jest podpisane :)
Nie pisałam nim chyba z rok więc zaschło. No, ale od czego jest "wujek GOOGLE" ;)
Stuk, stuk, stuk w klawiaturę TOŚKA hasełko "jak wyczyścić zaschnięte pióro" wklepałam i wyskoczyło mi, jak to zwykle z google.pl bywa, mnóstwo stron. Z czego kilka naprawdę fajnych. 
Znalazłam odpowiedź jak "uruchomić zaschnięte pióro, żeby go nie zepsuć. 
Rozkręcić i część ze stalówką moczyć w ciepłej wodzie z dodatkiem detergentu. Zmieniałam wodę chyba z 50 razy aż w końcu była przeźroczysta. Wtedy włożyłam nabój z atramentem (bo moje pióro jest na naboje, a są różne sposoby na atrament:)) i rozpisałam, pisząc na kartce początek tego wpisu :). 
Wracając do stron, które mi wypluło GOOGLE. Polecam zainteresowanym <KLIK>  blog ludzi, którzy na piórach się znają. Można się dowiedzieć ciekawych rzeczy m.in. jakie są systemy napełniania, typy stalówek, rodzaje piór itd. itp.
Polecam wspaniałą stronę Polskiego Klubu Kolekcjonerów i Miłośników Piór <KLIK> , forum o piórach wiecznych <KLIK> oraz nie wiem czy polecam, bo żeby poczytać, to trzeba się zalogować na forum  <KLIK>.
Znalazłam również ciekawy wpis blogowy -  filozoficzny wpis piórowy <KLIK>

oraz najdroższe pióro na aukcji 
http://allegro.pl/pioro-art-noveau-zloto-18k-bursztyn-unikat-i2625283163.html
"Pióro jest arcydziełem biżuterii w stylu Art Noveau, wykonane w całości ręcznie, inkrustowane złotem próby 750 (18K) i bursztynem. Użyte materialy szlachetne czynią pióro niepowtarzalnym przedmiotem o wysokiej wartości.Pudełko rzeźbione ręcznie z drzewa oliwnego, z aksamietem w środku i wykończeniem w mosiądzu.Wykonano przez Velev" *
CENA: 55 000,00 !!!!!!

Nic dodać nic ująć - pozdrawiam i życzę dobrej nocy

* zarówno opis jak i zdjęcie pochodzą z aukcji

ps.
znalazłam moje jakieś stare, szklane pióra

2 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. to będziemy licytować we dwie ;-D

   tak swoją drogą to średnio mi się podoba, ale chciałabym dożyć czasów kiedy jedynym moim zmartwieniem i dylematem byłoby pytanie: kupić pióro czy kolejne auto? hehehehehehe
   pozdrawiam

   Usuń

Szanujmy się nawzajem - w komentarzach również.