NAJLEPSI Obserwatorzy :)

Witaj,
Załóż konto Inteligo z mojego polecenia,
a zyskasz możliwość otrzymania premii pieniężnej
w wysokości 100 zł.

Pamiętaj, aby we wniosku o konto w polu
"Kod promocyjny" podać mój numer telefonu: 608806730

Otwórz konto Inteligo

Sprawdź szczegóły na maminteligo.pl

Regulamin Programu Mam Inteligo

Pozdrawiam
dyziocha

.

.

sobota, 6 lipca 2013

Z pamiętnika OGRODNICZKI cz.4

Dziś zdjęciowy wpis pomidorowy :) Pochłania mnie to lato :) A czas zapiernicza jak szalony. Tydzień wygląda tak: dziś poniedziałek i niespodziewanie jutro już piątek :) Gdzie się podziewają pozostałe dni tygodnia ????????
Szybko umieszczam zdjęcia pomidorków, bo od 15 lipca mają zacząć remont bloku i nie wiem czy się utrzyma moja hodowla - chociaż i tak nieźle się trzyma na to moje zaniedbywanie w podlewaniu.
Krzaczkom z suchości zaczynają gałązki usychać. Staram się podlewać 2 x dziennie. Czasem zapominam, ale ja mam południowo - zachodni balkon i od 10 rano do zachodu balkon jest w pełnym słońcu. Nawet nawilżacze umieściłam w doniczkach.
 A to już pomidorki :) Każdy kwiatuszek zawiązuje się w owoc :)

do poczytania :)
cmoczki :)

8 komentarzy:

 1. Ale zbiory będą i to z własnej hodowli. Daj im troszkę nawozu z pokrzywy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. poszłam na łatwiznę i kupiłam jakiś nawóz do pomidorów, w bloku trudno utrzymać nawóz z pokrzywy - sąsiedzi nie byliby zadowoleni :)

   Usuń
 2. Jaaa... Masz prawdziwe pomidory! Gdy tak czytam Twoje posty, wzbierają we mnie ambicje ogrodowe, ale ciągle tylko w sferze emocjonalnej :-( Muszę przełożyć je na działania. Mam całkiem niezłe (biorąc pod uwagę marne sadzonki) pelargonie na balkonie i cały ogród pełen wszelkiej (dość dorodnej i zupełnie niezaopiekowanej) roślinności z chwastami na czele. Dobrze, że deszcze były częste, bo by mi wszystko poschło jak w ubiegłym roku. Bardzo chciałabym zasadzić róże przed domem. Może się jeszcze wyrobię w tym sezonie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a widzisz mnie już wkurzają bo sięgają mi po pas a tu blok mają zacząć ocieplać :( - mają dużo gron z pomidorkami i zmarnują się :( ach mieć za oknem ogródeczek :)

   Usuń
 3. trzymam kciuki, żeby się pięknie zaczerwieniły :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam Cię Marti :)
   obawiam się, że nie zdążą się zaczerwienić-powód podany wyżej. A pierwszy raz tyle owoców mi się zawiązało :(

   Usuń
 4. Piękne!
  Tfu, tfu ;)
  U mnie też sporo, musiałam podwiązać, bo krzaki już do pasa. Za gęsto posadziłam i kiepskie mam dojście do pielenia... ale to pierwszy raz w tunelu foliowym, więc w przyszłym roku będzie lepiej, nie?
  Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kama :) ja sobie powiedziałam, że to ostatnie sadzenie na balkonie :) Co roku tak mówię :) ale w przyszłym już dokładnie, ze zrozumieniem przeczytam czy pomidorki są koktailowe a nie jak w tym roku przeczytałam i przetłumaczyłam z czeskiego - palikowe = koktailowe ;-D, choć równie małe są :) Za każdym razem jak coś sadzimy to mamy nową lekcję :) Ja żeby zwracać uwagę na wysokość krzaczków a Ty na zagęszczenie :)
   pozdrawiam również :)

   Usuń

Szanujmy się nawzajem - w komentarzach również.