NAJLEPSI Obserwatorzy :)

Witaj,
Załóż konto Inteligo z mojego polecenia,
a zyskasz możliwość otrzymania premii pieniężnej
w wysokości 100 zł.

Pamiętaj, aby we wniosku o konto w polu
"Kod promocyjny" podać mój numer telefonu: 608806730

Otwórz konto Inteligo

Sprawdź szczegóły na maminteligo.pl

Regulamin Programu Mam Inteligo

Pozdrawiam
dyziocha

.

.

środa, 1 maja 2013

1 maja - patriotycznie


Jestem z pokolenia dzieci, które uczestniczyły w obchodach - pochodach 1- majowych. Byłam zupełnie nie polityczna (bo i za mała byłam na politykę) i takież zostały mi wspomnienia - ważniejszy był Pankracy czy inne Tik-Tak-i;). Pamiętam radość z tego całego "przedstawiania". Mieszkam w małej miejscowości więc żadnych anty pochodów nie było. Pamiętam jak robiliśmy kwiatki z bibuły na zajęciach ZPT (dla młodszego pokolenia wyjaśniam ZPT = Zajęcia Praktyczno - Techniczne), ozdabialiśmy koła rowerów przeplatając pomiędzy szprychami kolorową bibułę, mini flagi przypięte do kierownic, młodszym dzieciom do wózków :) i zawsze, ale to zawsze była cudowna pogoda na 1 maja. Słońce świeciło, grała muzyka, nudnego dla nas dzieci przemówienia nie słuchaliśmy :) Może z tych promieni wiosennych była ta wewnętrzna radość. A później parada ulicami miasta - może dlatego lubię skupiska ludzi, gdzie mogę sobie spokojnie być obserwatorem ludzkich zachowań :) 
A dziś? Wyglądam przez okno z jednej strony mieszkania, z drugiej patrzę na bloki i balkony i nie powiewa ani jedna flaga. Pamiętacie EURO? jak było biało-czerwono ? Jak w co 2 samochodzie powiewały flagi, nakładki na lusterka w barwach naszych, czapeczki, daszki i mnóstwo innych gadżetów? - wszystkie biało-czerwone. Dziś tylko smętnie powiewają flagi na budynkach, gdzie zostały wywieszone z obowiązku jaki mają administratorzy lub na urzędach.

10 komentarzy:

 1. W mojej okolicy wywiesza się flagi, ale niektórzy robią to dopiero 2. maja (Święto Flagi). Myślisz, że to może być powód takiej paskudnej pogody? Taki bojkocik?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że może to być jeden z powodów, ale nie główny ;))). Pogoda, ładna, słoneczna pogoda zawsze pozytywnie nastraja. Własnie dojrzałam dwie flagi - jedna w oknie taka malutka a drugą taką na "drągu" (zapomniałam jak się nazywa właściwie) słusznych rozmiarów :)
   Drugi powód takiej pogody jest taki, że zabiłam wczoraj pajączka a u mnie w dzieciństwie się mówiło: nie zabijaj pająka, bo będzie padać ;) Więc przyznaję częściowo przeze mnie pogoda kiepska, ale nie myślałam, że mam zasięg ogólnopolski ;D

   Usuń
  2. Jo Ko, gdybyś nie była moją ulubioną blogową koleżanką zrobiłabym Ci okropne wyrzuty! A tak mogę tylko się zaśmiewać, bo choć współczuję pajączkowi-nieoszczykowi, to Twój komentarz po prostu mnie powalił :-D :-D :-D

   Usuń
  3. Zdjęcie pajączka, przypomniało mi o Twoim komentarzu. Wróciłam, aby znowu się pośmiać :-D

   Usuń
 2. A u mnie sie mawialo " nie zabijaj pajaka bo ktos w rodzinie ci umrze" i tak oto... Utopilam wczoraj jednego w odplywie wanny :/.
  Tutaj 1go Maja to dzien jak co dzien i szczerze mowiac brakuje mi troche tej swiatecznej atmosfery. Flagi wisza, tam gdzie zwykle, tez bialo czerwone, ale nie bede sama organizowac pochodow. U mojej mamy, z tego co wiem pogoda dopisuje i zapowiada sie wielka grilowa majowka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o Kochana, to wg Twojego pajączkowego powiedzonka to u mnie "wymarło" już pół przyszłych pokoleń przeze mnie :) Co do Twojego pajączka to myślę, że nosi ze sobą rurkę do oddychania pod wodą i przeżył, ale przed ciapem nic ich nie uchroni. Zanim jednak rozplaszczę delikwenta na ścianie/podłodze zawsze zwracam się z propozycją, aby opuścił w trybie natychmiastowym mój lokal, bo jak nie, to marnie z nim. Mają tyle nóg a i tak nie zdążają uciec :)
   a w jakim regionie sezon grillowy się rozpoczna w słońcu bo w mojej części mazowieckiego cały dzień pochmurno i chłodno było :(

   pozdrawiam

   Usuń
  2. Warmia! Toc ja warmianka przecie!

   Usuń
  3. och przepraszam Pleasurku :) toć nie zwróciłam uwagi na akcent ;) o ja niemądra i roztrzepana w ziemi rozgrzebana ;)
   Kurdę ale pogoda chyba i na Warmii nie grillowa :( chyba, że grill pod daszkiem. U mnie pierwsza majowa burza dziś przeszła :)

   Usuń

Szanujmy się nawzajem - w komentarzach również.